Pieszo i beztrosko - Bonnie Smith Whitehouse

Czasem potrzeba tak nie wiele, mały bodziec czy pierwszy krok, aby zmienić jakąś drobnostkę albo i całe życie. Pieszo i beztrosko to taki poradnik, czy jak opisała autorka interaktywny dziennik, który może pomóc nam ten pierwszy krok postawić. W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej czasu spędzamy w czterech ścianach, a elektroniczne sprzęty myślą za nas. Autorka książki zachęca nas by z tych naszych zakurzonych kątów wyjść - niedaleko, po swojej okolicy, ale w końcu to zrobić, a podczas spaceru otworzyć swój umysł i zacząć myśleć. 
Kiedy przeczytałam zapowiedź książki od razu wiedziałam, że muszę ją mieć!

Medytować mogę, tylko gdy chodzę. Gdy się zatrzymuję, przestaję też myśleć. Mój umysł działa wyłącznie w połączeniu z nogami. - J.J. Rouseau

To jakbym czytała o sobie. Nie ukrywam, że najlepiej mi się myśli na świeżym powietrzu i kiedy spaceruje. Czasem pogoda nie sprzyja i człowiekowi tego brakuje, ale kółka deptane na dywanie, to nie to samo. Dlatego cieszę się, że trafiłam na tą ksiązkę. 

Dziennik ten jest pięknie wydany, okładka zachwyca, a wnętrze ma spójną, równie ładną grafikę. Jest podzielony na 6 rozdziałów, a wszystko tworzy wyjątkową całość. Jest poręczna, z łatwością można zabrać ją ze sobą na niejeden krótszy czy dłuższy spacer. Taka książka to również idealny pomysł na prezent - na pewno sprawiłaby radość nie jednej osobie.
Co zawiera Pieszo i beztrosko? Jest tu wiele inspirujących ciekawostek, cytatów, fragmentów piosenek, wieszy. Na kartach książki mamy zadania związane z inspiracjami i miejsce na notatki. Przyznam, że są niezwykle aktywizujące i poruszają szare komórki. I chociaż czasem trzeba przystanąć aby coś ciekawego dopisać, nogi aż rwą się aby dalej odkrywać okolice, zwracać uwagę na to co wcześniej było dla nas nie zauważalne. 

Doświadczyć podziwu znaczy doświadczyć zdumienia, zaznać subtelności i dostrzec bezmiar wszechświata, którego nie da się objąć umysłem (...). Z badań wynika, że istnieje związek między odczuwaniem podziwu a lepszym zdrowiem.


Poznajemy różne aspekty spacerowania, które możemy rozważać w kwestiach dotyczących bezpośrednio nas, otaczającej okolicy, społeczności. Świetna książka dla każdego - jeśli po prostu lubisz spacerować, a może chcesz rozwijać swoje horyzonty. Szukasz inspiracji do własnej twórczości albo chcesz odnaleźć wewnętrzny spokój, ukoić szczargane nerwy, być lepszym człowiekiem - myślę, że każdy znajdzie w niej coś wyjątkowego dla siebie.


Wiele ludzi w różnych miejsach na świecie i w różnych momentach naszej historii spacerowało po to, aby uciec od codzienności i odzyskać jasność umysłu (...). Z kreatywnością to wcale nie tak, że raz drzemie gdzieś głęboko w nas, a kiedy indziej wylewa się jak wezbrana rzeka. Uważność zaś ściśle wiąże się z ciałem, z ruchem, z miłością i przyrodą.

To jak, jesteście gotowi aby zrobić pierwszy krok? ;)

Komentarze

 1. Taka inna i niezwykła książka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Inna niż zazwyczaj książka, może zerknę do niej. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z przyjemnością sama zrobię sobie prezent i zakupię ten Dziennik. Czuję, że będzie mi bliski.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka tak całkiem odmienna od tych, po które sięgam - ale być może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta książka musi zawierać mnóstwo ciekawych sentencji

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam tę książkę. Zawsze lubiłam spacery, teraz mogłam poczytać o tym, jak wartościowo spędzić ten czas, kiedy spaceruję.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mocno mnie zaciekawiłaś tą książką . Z chęcią sięgnę po nią, bo lubię takie poradniki czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z reguły nie czytam tytułów tego typu, ale wydaje mi się, że taka książka może być świetnym pomysłem na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak jestem gotowa!!! <3 Zdecydowanie...

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawa książka. Choć nie lubię poradników, po ten z chęcią bym sięgnęła :) Też najlepiej mi się myśli podczas spacerowania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spacer pozwala mi wyrzucić z wnętrza wiele smutków, poprawia nastrój i daje szerszą perspektywę, a wydaje się taki mało znaczący, a jednak tak wiele potrafi. :)

   Usuń
 11. Książka faktycznie pięknie wydana

  OdpowiedzUsuń
 12. Uwielbiam spacerować i też mi się dobrze myśli w ruchu, z chęcią więc skorzystam ☺

  OdpowiedzUsuń
 13. Ta książka jest 'dziwna'. Dotykasz tej pięknej okładki z materiału i jakoś od razu masz wiekszy szacunek😉

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Kochasz czytać książki? Zarejestruj się i otrzymaj za darmo książkowe nowości!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Popularne posty