Pan Przypadek i Kobietony - Jacek Getner

Pan Przypadek i Kobietony to już moje szóste spotkanie z tytułowym młodym detektywem Jackiem Przypadkiem. Przyznam szczerze, że trochę mi brakowało jego niecodziennych przygód, dlatego szybko zabrałam się za lekturę i pochłonęłam ją raz-dwa. W tym tomie opowiadań Jackowi przyszło zmierzyć się z feministycznym światem kobiet sukcesu, które nie cofną się przed niczym aby go osiągnąć.


W tej książce, jak i w poprzednich częściach, znajdziemy trzy opowiadania pt.: Kobiety, które nienawidzą kobiet, Śmierć nadejdzie w urodziny oraz Szybka i wściekła. Tym razem związane są ze sławnymi kobietami, mającymi wpływy, bogactwo i osiągającymi sukces. Wkraczamy w realia polskich feministek, które oczywiście nie znoszą Jacka, jednak poznając po kolei bohaterki dowiadujemy się, że nie wszystko w ich świecie jest takie, jak mogłoby się wydawać... A kobiety, jak i ludzie są banalnie przewidywalne, więc i im przychodzi poprosić o pomoc detektywa Przypadka.

Ci, którzy znają Jacka Przypadka wiedzą, że im trudniejsza sprawa i ciekawsze osobowości, tym bardziej mu się podoba. I tam, gdzie inni odmówiliby pomocy, a policja rozłożyłaby ręcę, on wkracza ze swoją pewnością siebie, błyskotliwością i cynicznym poczuciem humoru. Jego nietypowe sposoby śledztwa jak zwykle zadzwiają, a my podążając za jego dokonaniami - przekonani, że już znamy sprawcę - nagle jesteśmy zaskawiwani odkryciami detektywa.

W tle Jackowych spraw śledzimy również losy jego rodziny i przyjaciół. Do pilnowania Przypadka zostaje przywrócony podkomisarz Łoś razem ze swoim partnerem Smańko - uwielbiam tą dwójkę, są przezabawni. Chcąc, nie chcąc, okażą się nieocenioną pomocą dla naszego detektywa. W rozwiązywaniu spraw pomocna będzie jak zawsze sąsiadka Jacka, pani Irmina, która nie tylko wie co i jak na mieście, ale zawsze uraczy domowymi wypiekami. Pani Felicja, mama Jacka, rozwija swoje skrzydła jako pisarka kryminałów retro, natomiast jego była udawana narzeczona Marzena zaniedbuje obecny związek oraz pracę w swojej nowej kancelarii martwiąc się o Jacka - ale czy potrzebnie? Seniorowi Przypadkowi przyjdzie męczyć się tym razem nie ze swoim synem, ale nieślubną córką, która napsuje trochę krwi swojemu nowoodnalezionemu ojcu.

Książka kończy się takim obrotem sprawy, na który po cichu liczyłam i jestem ogromnie ciekawa co będzie dalej. Jeśli to Wasze pierwsze spotkanie polecam poprzednie recenzje książek o detektywie Przypadku na moim blogu: Pan Przypadek i Trzynastka, Pan Przypadek i Korpoludki, Pan Przypadek i Celebryci, Pan Przypadek i Fioletowoskórzy oraz Pan Przypadek i Mediaktorzy.

Kilka słów o autorze: 
Jacek Getner - wicehrabia polskiej komedii kryminalnej, pisarz, scenarzysta, dramaturg. Laureat licznych konkursów pisarskich i dramaturgicznych. Autor scenariuszy do kilkuset odcinków różnych seriali telewizyjnych oraz dialogów do fabularnych gier komputerowych. Jacek Getner na Facebook'u
 

Komentarze

 1. Nie znam w ogóle autora ani tej serii, ale po recenzji chętnie zajrzę na inne wpisy 🙂

  OdpowiedzUsuń
 2. W ogóle nie kojarzę tej serii, po przeczytaniu tej recenzji czuję, że mam wiele do nadrobienia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zainteresowała mnie ta recenzja chętnie sięgnę po tę książkę

  OdpowiedzUsuń
 4. zdecydowanie jestem na tak! :D muszę zdobyc tą serię :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię takie książki i sama chętnie po nią sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 6. Komedia kryminalna... Trochę nie moje klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przyznam, że nie znam twórczości autora, ale chętnie zajrzę do książki. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tym bardziej, że ostatnio robię ukłon w stronę lżejszych powieści kryminalnych. :)

   Usuń
 8. Choć staram się dużo czytać, to nie spotkałam się jeszcze z twórczością tego autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie znam ani autora, ani tej serii, ale brzmi ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie znam ani bohatera i jego przygód, ani samego autora i jego dzieł. Niemniej jednak zaciekawiłam się, lektura wydaje się niezbyt mocna ale wciągająca.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawa zbierzność, Jacka Przypadka pamiętam jako postać z serialu komediowego "Lokatorzy".

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Kochasz czytać książki? Zarejestruj się i otrzymaj za darmo książkowe nowości!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Popularne posty