Kroniki Jaaru. Megapolis - Adam Faber

Megapolis, czyli Kroniki Jaaru po raz piąty! Ileż to już stron tej opowieści za nami (zaczynam już liczyć w tysiącach...). Kiedy zaczynałam przygodę w tą serią nie sądziłam, że historia aż tak się rozwinie! Czym jest tajemniczo brzmiące Megapolis? Tym razem autor zabiera nas w niezwykłą wyprawę nie tylko w przyszłość, ale również poza planetę Ziemię. To był wyjątkowy tom, zaskakująca historia, mnóstwo wątków, zwrotów akcji i emocji, które brały górę w niektórych momentach. Sama Kate naprawdę jest inną osobą, niż ta, która poznajemy w pierwszym tomie.Strażnicy Kamieni starają się realizować misję, która została im powierzona przez Eos. Pewnego dnia zjawia się u nich gość z przyszłości i prosi Kate o pomoc w ratowaniu swojego świata. Czy to nie za dużo jak na jedną osobę? Trzeba stawić czoła złu nie tylko obecnie, jak i w przyszłości. Oczywiście strażniczka kamienia Danu nie może wybrać się tam sama, wyrusza się więc w niebezpieczną podróż w towarzystwie Fiona, Jonathana i Diany, natomiast pozostali strażnicy zostają, aby realizować swoje aktualne zadanie. Oprócz znanych nam już bohaterów, w Megapolis pojawiają się nowe postaci, a te dotychczas znane będziemy mieli okazję poznać bliżej.

Czasy dla Jaaru są ciężkie, a obecna królowa Tir-na-Nog zdaje się realizować własne cele, zamiast zadbać o dobro poddanych. Jednak w tej historii nic nie dzieje się przez przypadek. Niektóre zdarzenia muszą się wydarzyć, aby wpłynąć na bohaterów, pozwolić im dojrzeć i spojrzeć na sprawy z innej perspektywy. Za to lubię między innymi całą serię. Jest tutaj wiele wątków, które dają czytelnikowi do myślenia. Również obraz świata w przyszłości, choć tak nierealny ze względu na czary, ukazuje wiele aspektów, które mogą naprawdę nas spotkać. Ludzie szybko zapominają o przeszłości i tym, co człowiek może zgotować drugiemu człowiekowi. Nie jest powiedziane, że historia nie może powtórzyć się w przyszłości. Za to wielkie brawa dla autora!

W tym tomie poznamy w tajemnicę Kaspara, który z początku nie wzbudził zaufania w Strażnikach, a okazał się ważną postacią w opowieści. Z tomu na tom jest coraz mroczniej i momentami brutalnie. Jest to oczywiście związane z Przeklętym, który już rozbudzony i ze swoimi na nowo zrzeszonymi poplecznikami zaczyna coraz śmielej sobie poczynać. Nie brak smutnych momentów, pełnych emocji. W głowie Kate coraz więcej jest chwil zwątpienia i zadumy, coraz częściej myśli jej skierowane są ku śmierci, która czyha na bohaterów za każdym rogiem. To zadziwiające jak ta niewinna opowieść z pierwszego tomu, zamieniła się w tak poważne tematy, które na pewno zostają w głowie dłużej.

Świetnie czytało się tą pokaźną, 600-stronicową część Kronik. Nie pozostaje nic innego, jak sięgnąć po kolejny, szósty tom, poszukać rozwiązania i zakończenia tej niezwykłej historii. 

Komentarze

 1. sześćset stron to taka nieco grubsza lekturka, fajnie że dobrze sie ja czytało.

  OdpowiedzUsuń
 2. kiedy książka jest fajna, nie ważne ile ma stron, to i tak zawsze będzie za mało ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja dopiero będę zaczynać przygodę z kronikami. :) Na półce mam już pierwszy tom., kupiony w połowie miesiąca. Jestem ciekawa tej historii. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ooo już po raz 5 A więc musi być koc

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna recenzja :) Tak więc czekamy na kolejny tom. Kiedy się pojawi?

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawie napisana recenzja, worawdzie po książkę nie sięgnę, bo to nie jest mój gatunek literatury, ale na Twojego bloga na pewno wrócę!

  OdpowiedzUsuń
 7. Recenzja świetnie napisana. Książka nie w moim klimacie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo mi się podoba okładka tek książki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Okładka jest obłędna ♥️ tyle słyszałam o tej serii bale jakoś do tej pory nie miałam przyjemności przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 10. Mignęła mi gdzieś ta książka. Może warto się jej bliżej przyjrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 11. Lubię grube książki, tylko troszkę innego rodzaju.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jakoś nie mam teraz ochoty na tak obszerne książki.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja już mam na swojej półce. Czeka na swoją kolej <3

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Kochasz czytać książki? Zarejestruj się i otrzymaj za darmo książkowe nowości!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Popularne posty